جلوگیری از ذخیره ی فعالیت های شما توسط گوگل

نویسنده: بابک حبیبی
تاریخ: 2012 - 03 - 11
دسته بندی: امنیت , گوگل

در گوگل سرویسی هست بنام Web History که بطور خودکار تمام فعالیت های شما را در خود ذخیره می کند.فعالیت هایی مثل جستجو هایی که انجام می دهید،سایت هایی را که میبینید و… یک حالتی مثل History مرورگر خودتان هست،فقط بدی این سرویس این است که بدون اجازه از شما بطور پیش فرض این سرویس روشن است و در قسمتی از سایت گوگل در حال ذخیره سازی هست.مشکل دیگر این است که گوگل از اطلاعات شما استفاده می کند ،در قسمتی از توضیح Web History آمده است که

using it for internal purposes

گوگل در واقع برای مقاصد داخلی استفاده می کند،ولی طبق قوانین ایالات متحده اگر دولت بخواهد می تواند تمام اطلاعات را در اختیار بگیرد.

پس اگر مایل نیستید که توسط گوگل فعالیتاتون مانیتور شود سریع تر این سرویس را غیر فعال کنید.در این مطلب ما آموزش میدهیم که چگونه سرویس Web History گوگل را غیر فعال کنید.

اول از همه به سایت Google بروید و با ایمیل و پسورد خود وارد شوید.سپس رو Account Settings کلیک نمایید

پروفایل گوگل

سپس در پایین صفحه زیر برگه ی Services روی گزینه ی Go to Web History کلیک نمایید

در این جا تمام اطلاعات ذخیره شده توسط گوگل را مشاهده می کنید،اول تیک را بزنید،سپس دکمه ی Remove All Web History کلیک نمایید،بعد از تایید کردن به این صفحه باز میگردید،بعد از آن روی دکمه ی Pause کلیک کنید که از ذخیره شدن فعالیت هایتان از این به بعد جلوگیری شود.

* در عکس بالا دو نمونه از ذخیره شدن فعالیت ها را میبینید،این مقدار برای شما باید خیلی بیشتر باشد این به این دلیل است که شخص بنده سریع تر اقدام به این کار کردم.

 

برچسب: - -

درباره ی

بابک حبیبی،دانشجوی لیسانس نرم افزار،برنامه نویس پی اچ پی،طراح وب،یه سری تخصص هم در شبکه و مباحث امنیتی دارم.

۲ نظر به “جلوگیری از ذخیره ی فعالیت های شما توسط گوگل” ثبت شده است

  1. امین گفت:

    سؤالی که پیش میاد این‌ه که چه تضمینی هست وقتی گوگل می‌گه آرشیو پاک شد ، واقعاً پاک شده باشه و وقتی می‌گه دیگه آرشیو نمی‌کنم واقعاً نمی‌کنه، نه این‌که فقط دیگه به کاربر نشون‌ش نمی‌ده!!!

    • بابک حبیبی گفت:

      من هم نمی تونم تضمین کنم که صد در صد اینکارو نمیکنه،ولی چیزی که مشخصه اینه که گوگل جزو بزرگترین شرکت های دنیاست ، من و شما یه کاربر عادی هستیم،ولی وقتی مثلا شخص ایکس که مشهور باشه و اطلاعاتش خیلی مهم باشه و این سرویس رو قطع کرده باشه و بعدا به هر حال از نفوذش استفاده کرده باشه و فهمیده باشه که همچین چیزی واقعیت نداره و شکایت کنه قطعا گوگل ضربه ی بزرگی می خوره،به نظر من گوگل تابع قوانین و حرفای خودش هست،چون اعتبار و اعتمادی که بین ما و شرکت های طرف قرار دادش ایجاد کرده خیلی مهم تر از مسائل مالی و جاسوسی هست،البته این نظرِ منِ نه من وکیل گوگلم نه طرفداری ازش می کنم به هر حال انجام دادنش بهتر از انجام ندادنش هست.